27. 04. 2024. 20:29 0

Milanu slađi bod u remiju protiv Juventusa

Fudbaleri Juventusa i Milana odigrali su nerešeno 0:0 u derbiju 34. kola italijanske Serije A.

Ova podela bodova mnogo više prija roso-nerima koji su tako ostali na drugoj poziciji sa pet bodova više u odnosu na Juventus, koji se nalazi na trećem mestu.

Od samog starta meča srpski tandem Filip Kostić i Dušan Vlahović pravio je probleme Milanu. Prvi je zapretio Vlahović u sedmom minutu, a Kostić je konstantno bio opasan po levom boku.

U samom finišu prvog dela Vlahović je bio blizu da iz slobodnog udarca dovede "staru damu" do vođstva. Dobro je šutirao napadač reprezentacije Srbije, ali je čuvar mreže gostiju Sportijelo još bolje reagovao i sačuvao svoj gol.

Mogao je i Kostić do gola u 50. minutu, ali je i tada Sportijelo odlično reagovao, lopta se odbila do Danila, a golman Milana ponovo bio na visini zadatka.

Bili su Srbi najopasniji po gol Milana, a onda je trener Juventusa Masimilijano Alegri odlučio da ih obojicu zameni u 62. minutu i uvede Kjezu i Milika.

Petnaest minuta pre kraja meča dobru šansu imao je Milik, ali pogotka nije bilo.

Šansu utakmice Juventus je propustio četiri minuta pre kraja, kada je Sportijelo napravio prvu grešku na utakmici, ispustio loptu, koja je došla do Rabioa, ali je na gol-liniji reagovao štoper gostiju Čau i sačuvao Milan poraza.

Srpski reprezentativac Luka Jović zbog povrede nije bio ni na klupi Milana.